Македонската пејачка зафатена од силно невреме на автопат: „Страшно невреме, градот ни ја искрши колата“

Невреме проследено со силен дожд, град и големи електрични празнења вчера попладне ги зафати Скопје и Тетово.

Во Тетово имаше и големи поплави од интензивните врнежи од дожд, а на одредени места шаѓаше и град со големина на орев.

Пејачката Марија Тодоровска, попозната како Марија Луиса, за време на големото невреме беше заробена во автомобилот со кој патуваше.

Пејачката Марија снимаше за Инстаграм дел од невремето.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде