УХМР со последна вест: Силно невреме моментално во овие региони

ПОСЛЕДНА ВЕСТ од УХМР:

Нестабилна облачност помеѓу Скопје и Куманово која дава : грмежи ,врнежи од дожд и има услови за појава на град.

Исто така, повеќе нестабилни облачни маси во североисточниот дел на Републикава кој даваат :грмежи, врнежи од дожд и има услови за град.

Од УХМР информираат дека до петок во попладневните часови ќе има честа појава на нестабилност со пороен дожд и грмежи.

Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен пороен дожд, силен ветер и појава на град. Дневните температури постепено ќе опаѓаат.

Фото: ФБ страна Славчо Попоски

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде