Страотна несреќа: Млада девојка повредена по судир со камион

На 24.06.2024 во 11.25 часот во Полициската станица Демир Хисар, било пријавено дека на место викано „Чагор“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно возило „сканиа“ со прилепски регистарски ознаки,

управувано од Р.М.(71) од Прилеп, и патничко возило „тојота“ со битолски регистарски ознаки, управувано од М.Т.(22) од Демир Хисар, информира МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила М.Т., констатирани во Клиничката болница Битола.

Извршен бил увид од увидна екипа на ОВР Демир Хисар.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде