ВОНРЕДНО Силно невреме попладнево го погоди овој македонски град

ВОНРЕДНО Силно невреме попладнево го погоди овој македонски град

Славчо Попоски објави дека невреме попладнево го погоди Дебар и околината!

Дебар и околината, како и остатокот од западниот дел од државава се зафатени од поинтензивни атмосферски процеси со пороен дожд, електрични празнења, силен ветер како и појава на крупен град .

Оваа нестабилност понатаму ќе се интензивира и ќе се проширува и во остатокот од Македонија, бидете крајно внимателни!

ПОСЛЕДНА ВЕСТ ОД УХМР:

Според радарските слики и движењето на нестабилната воздушна маса, се очекува наскоро Тетово и Велес да бидат зафатени со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и можна појава на град во форма на невреме.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде