ТВ21 објави видео: Масовна тепачка во затворот Идризово

Во затворот Идризово вчера попладне се случила масовна тепачка.

Од снимките кои ги обезбеди ТВ21, може да се види дека се работи за десетици затвореници кои се чини дека имале вербален конфликт, кој потоа прераснал во физичка пресметка.

Засега не се познати мотивите за ова насилство.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде