СКАНДАЛ: Група албански планинари го симнаа македонското знаме на Голем Кораб и го закачија албанското (ВИДЕО)

Група албански планинари пред два дена го отстранија македонското знаме од Голем Кораб, врвот на планината Кораб, и го закачија албанското.

Видеото е споделено на „Фејсбук“ од страна на Изет Шулку, инаку готвач и сопственик на ресторан во Албанија.

-Кораб е на Албанија и таму нема место за македонското знаме, напиша Шулку.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде