“МЕТЕОАЛАРМ”: Бидете подготвени, следува голема промена на времето

Метео прогноза на Славчо Попоски:

По ова освежување кое го имаме од денес, а истото ќе се задржи и во текот на утрешниот ден веќе од петок,

а особено за време на викендот и во првите денови од следната седмица повторно нашата територија ќе подпадне под влијание на топол бран од Африка.

Токму поради ова и температурите ќе бележат тенденција на позначителен пораст, па така тие речиси насекаде ќе надминуваат 30 степени, додека во најтоплите централни и југоисточни предели тие ќе се искачат и до близу 40 степени.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде