Тажна вест вечерва: Почина познатата актерка

На 74-годишна возраст почина црногорската актерка Ратка Мугоша, соопшти Градскиот театар од Подгорица.

„Со жалење ја известуваме јавноста дека црногорската актерка Ратка Мугоша не напушти на 74 години.

Почитувана Рала, среќни сме што бевте дел од нашиот тим, што првите претстави на Градскиот театар се паметат по Вас , на новите генерации ќе им кажеме за вашиот дух и шарм.

Ратка Мугоша е родена 1950 година во Подгорица.

Некои од претставите на Градскиот театар во кои глумеше се: Мала моја привидност, Мала принцеза, Самовила кочија и многу други.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде