УХМР утрово објави мапа: Ќе има невреме – еве во кои делови од Македонија

Променливо облачно и посвежо со локален пороен дожд и грмежи, особено во западните и источните делови.

Долж Повардарието ќе дува засилен северен ветер со брзина над 60 km/h.

Минималната температура ќе биде во интервал од 13 до 20, а максималната ќе достигне од 24 до 32 степена. UV=7

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 18, а максималната ќе достигне до 28 степени.

И во четврток ќе се задржи променливо облачно и посвежо време со локален пороен дожд и услови за ретки грмежи, а од петок времето ќе биде стабилно и топло.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде