Тешка несреќа, мајка и ќерка итно пренесени во болница

Тешка несреќа, мајка и ќерка итно пренесени во болница

На 03.07.2024 година во 15:22 часот во СВР Тетово од Ургентно одделение при Медицински центар во Гостивар било пријавено дека кај нив биле донесени М.Ш.(28) и нејзината малолетна ќерка од гостиварски Градец.

– Тие се здобиле со тешки телесни повреди, откако на нив паднала порта од куќа, сопственост на Р.Ш, информираат од МВР.

Увид на лице место извршила екипа од ОВР Гостивар.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде