ВОНРЕДНА ВЕСТ: Вечерва убиство во Тетово

Пред неколку минути се случи убиство во Тетово, пишува Алсат.

Според информациите, станува збор за едно починато лице, додека полицијата е веќе на местото на настанот.

Убиството се случило после населбата Мема.

„Ова е продолжение на неодамнешното пукање кај тетовската болница“, јавува репортерот на ТВ21 од лице место.

Според информациите на ТВ21, жртвата е маж со иницијали Р.Т., на возраст од околу 40 години.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде