Страотна несреќа, малолетничка со тешки повреди итно пренесена во болница

На 05.07.2024 во 21.10 часот во Полициската станица Свети Николе, било пријавено дека на ул.„Септемвриска“ во Свети Николе се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „опел“,

управувано од П.О.(23) и мотоцикл „шинера“, управуван од малолетничка, двајцата од Свети Николе, а двете возила со светиниколски регистарски ознаки.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила малолетничката, констатирани во Клиничка болница Штип.

Извршен бил увид од увидна екипа на ОВР Свети Николе.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде