УЖАС: Се скарале поради недоразбирање во сообраќајот, па почнал да пука

УЖАС: Се скарале поради недоразбирање во сообраќајот, па почнал да пука

СВР Скопје поднесе кривична пријава против П.П. поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“.

На 12.03.2024, на ул.„Христијан Тодоровски – Карпош“ пријавениот, по претходно недоразбирање во сообраќајот,

учествувал во физичка пресметка со Н.Б., во која со пиштол во воздух испукал 10 проектили.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде