Со „ауди“ излетал од патот: 43-годишен маж со тешки повреди итно пренесен во болница

На 10.07.2024 околу 23.00 часот на регионалниот пат Прилеп-Крушево, пред с.Кривогаштани, Б.П.(43) од с.Кривогаштани,

управувајќи патничко возило „ауди“, со велешки регистарски ознаки, излетал надвор од коловозот.

Тој се здобил со повреди, по што бил пренесен во Градска болница Прилеп за укажување на лекарска помош. 

Полицијата соопшти дека јавен обвинител и увидна екипа на СВР Битола извршиле увид на местото на настанот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде