6.8 C
Skopje
Sunday, December 4, 2022

Direkten.mk

700 ПОСТОВИ0 КОМЕНТАРИ

СТРАШНА ТPАГЕДИЈА ГО ПОТРЕСЕ РЕГИОНОТ: На само 36-годишна возраст почина Хана, поранешна учесничка во Survivor

На 36-годишна возраст почина Хана Стаматовиќ, поранешна учесничка на натпреварот Survivor. Според медиумите, таа починала во раните утрински часови, по тешка битка со ракот. Бројни пријатели...

Се огласи Никола Груевски – за прв пат ја спомна и Данела Арсовска

Фејсбук статус на поранешниот премиер и претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски: „Вообичаено не коментирам шпекулации, и разни лаги и невистини кои иако долго не сум...

Убава вест за сите кои скенираат сметки: Мој ДДВ ќе се менува, од 2023 година граѓаните за три месеци може да добијат 2100 денари

Една од уредбите на Владата во изминатите години, која наиде на поддршка во Владата е секако повратот на ДДВ, кој им се овозможува, освен...

Тажна вест утрово ја разбуди Македонија: Почина еден од учесниците во боpбите на Народноослободителната и антифашистичка војна во Македонија

На 95-годишна возраст почина Џафер Кадрија од тетовско Камењане во Општина Боговиње, еден од учесниците во Народноослободителната и антифашистичка војна во Македонија, информираше Општинската...

Снегот пристигна на Блаканот

Снег утрово падна на Завижан, планински врв во Хрватска. Според Државниот хидрометеоролошки завод измерени се три сантиметри снег. Температурата е -1 и врне снег. Но,...

Денес е Задушница – запалете свеќа, но никако не го правете ова

Задушници се деновите во кои според народните верувања душите на покојните претци и блиски доаѓаат од оној свет кај своите блиски барајќи од нив...

Важна информација за сите возачи: Полицијата може да ви пише казна, еве што треба да имате во вашите возила од 15 ноември

Од 15 ноември до 15 март задолжително треба да поседуваат пропишана зимска опрема, согласно одредбите утврдени во Правилникот за задолжителна опрема на возилото, велосипедот...

Божјо чудо: Момче од Скопје излечено од рак по молитва крај моштите на Св. Зосим – изненади и турските доктори

Ново чудо се случило во манастирот Туман кај Голубац, во Србија, пренесува Курир.рс. Откако на ова свето место, на Митровден, монахот прочитал молитва крај моштите...

Stay Connected

0ФановиЛајк
3,592СледбенициСледете не
0претплатнициПретплати се
- Advertisement -

Latest Articles