15.8 C
Skopje
Monday, June 5, 2023

Direkten.mk

996 ПОСТОВИ0 КОМЕНТАРИ

Страшна вест ја потресе Македонија: Товарно возило прегази дете

Товарно возило прегази дете во Битола кое завршило со тешки повреди.   - На 01.06.2023 во 18.45 часот во СВР Битола било пријавено дека на паркинг...

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала го погоди денеска Перу

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала го погоди денеска Перу Земјотрес со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала го погоди...

Ужаснa вест ја потресe Македонија: Татко се соблекувал пред малолетните деца, мајката пријавила недолично однесување

Ужасни вести ја потресоа Македонија: Татко се соблекувал пред малолетните деца, мајката пријавила недолично однесување Татко од Скопје се соблекол пред двете малолетни деца и...

Ги очекува вистинско богатство: Овие четири хороскопски знаци до крајот на годината ќе се опарат

Овие среќници не само што ќе ги вратат сите можни долгови, туку ќе можат да си дозволат се што сонувале. Експертите за астрологија користат одредени...

Трагедија: Маж пронајден мртов во стан

Маж од Тетово пронајден починат во Гостивар.  На 01.06.2023 во 18.35 часот било пријавено дека во Гостивар, во соба од објект каде престојувал под кирија,...

Денеска е Духовден: Сите треба да ги испочитуваат овие обичаи, еве што треба да се носи на гробишта

Комеморацијата и сеќавањето на нашите починати се најголемиот симбол и мотив зад празникот Духовден. Денеска Летен или Духовна панихида, кој според календарот на православната црква...

Нова сообраќајка на експресниот пат Штип – Кочани, две лица итно пренесени во болница

Повредени 79 годишен возач и 78 годишна сопатничка откако со возило излетале од коловозот. – На 01.06.2023 во 14.30 часот било пријавено дека на клучка...

Светот утрово го разбуди страотна вест: Во судир на патнички и товарен воз загинаа најмалку 288 луѓе

Најмалку 288 луѓе загинаа, а уште 850 се повредени во судирот на возови во индиската држава Одиша, изјави за AFP официјален претставник на Одиша,...

Stay Connected

0ФановиЛајк
3,800СледбенициСледете не
0претплатнициПретплати се
- Advertisement -

Latest Articles