23.8 C
Skopje
Saturday, September 23, 2023
дома Живот

Живот

ПРВА ПРИЛИКА ДА ГО ПОСЕТИТЕ ОВА село единствено во светот, зад него се крие нереална приказна!

Станува збор за село на падините на Стара Планина чија приказна целосно ќе ве фасцинира! Пред вас е уникатна амбиентална единица која го претставува заштитеното...

„ОВА НИКОЈ НЕ МОЖЕ ДА ГО НАПРАВИ“ Со секира покажа натчовечка сила: Двајца ја носат, а тој ја ракува како чепкалка за заби! (ВИДЕО)

Хулк од Босна и Херцеговина Хамдија Рамуљ покажа како ракува со секира тешка дури 63 килограми. Секирата со рачка е поголема од Хулк, но дури...

„МОЈАТА НАЈГОЛЕМА ГРЕШКА Е ШТО ИМ Потпишав ИМОТ НА МОИТЕ ДЕЦА!“ Си постави споменик и издлаби болни зборови

Ограбен, измамен, предаден и напуштен“ пишува на плочата што си ја подигнал живиот човек Обрад Стефановиќ. Во негово време бил еден од најценетите режисери, богат...

СИТЕ МУ СЕ ПОТСМЕВАА НА ЉУБИША Кога се врати од Швајцарија и почна бизнис: Сега одлично заработува и сите купуваат од него!

Љубиша Петровиќ Брка од с. Во 2019 година, тој започнал фарма за магариња во неговото село без да се сомнева дека овој бизнис ќе...

КОГА ОДИТЕ НА ОСТРОГ, НЕ СМЕЕТЕ ДА ЗЕМЕТЕ НИ ЦВЕЌЕ НИ КАМЕН: Еве зошто е важно!

КОГА ОДИТЕ НА ОСТРОГ, НЕ СМЕЕТЕ ДА ЗЕМЕТЕ НИ ЦВЕЌЕ НИ КАМЕН: Еве зошто е важно! Свети Василиј е познат како светец кој го...

Камионџијата заспал на патот, а кога го разбудил колегата, направил потег што го разбеснил регионот: „АКО МИСЛЕВТЕ ДЕКА СТЕ ВИДЕЛЕ СЕ ВО ЖИВОТОТ, ОВА...

Снимката на камионџијата, од делницата на патот Славонски Брод – Загреб, ги шокираше неговите колеги, но и сите корисници на социјалните мрежи. Имено, кога...

Босанац откри детали кои никој до сега не ги знаеше: Во оваа песна во која не веруваше, а стана вистински хит!

Драган Стојковиќ, Босанец, композитор и музичар, во една емисија раскажа како еднаш се обидел да го одвлече вниманието на колегата од жирито на „Ѕвезда...

Донел Албанка, таа му побегнала уште првата брачна ноќ!

Веста дека пред околу 6 години група која посредува во бракови со Албанки изневерувала младоженец, бидејќи му земале 1.500 евра, исплаши многу „ергени“ кои...

„На син ми му роди две деца, па побегна кај соседот“: Тажната исповед на маж чие семејство засекогаш го посрамоти неговата снаа (ВИДЕО)

Регионот остана во шок кога ја слушна тажната приказна од домот на Теофик, кој живее во селото Врнајевиќи кај Ѓурѓевик во Босна. Тој со...

ПОЧИНА ВО НЕПОДНОСЛИВИ БОЛКИ, НИКОЈ НЕМАШЕ НА НЕЈЗИНИОТ ПОГРЕБ: Сакаше само 1 маж, не можеше да има деца со него!

Уснија Реџепова имаше ангелски глас и посебна убавина и енергија со која пленеше каде и да се појавеше, но животот не се грижеше за...
0ФановиЛајк

Најнови вести