16.8 C
Skopje
Tuesday, October 4, 2022

Вести

Македонија

Забава

Урнебесно видео: Видете што наш полицаец прави во слободно време

На социјалните мрежи се појави видео кое насмеа многумина. Имено станува збор за полицаец кој стои покрај службеното возило и вежба. Видеото брзо се прошири...

Во подрумот на актерот Тасевски живее КРАВА! Си ја пасат во парк

Стојам пред лифт во зграда, слушам мукање. Муууууу! Викам некој телевизор, гласно пуштен. Пак мууууу! Ама некако... Го гледам комшијава влегува со ѕидарска количка полна сено. Ме виде...

Премногу пиев. Мојата бивша сопруга имаше апсолутно право да ме остави…пејачот си ја разголи душата

Пејачот Предраг Пеѓа Јовановиќ попознат како Пеѓа Близанац ја разголи душата и проговори за своите пороци и разводот од атрактивна бринета. Пеѓа Близанац проговори за...

Хроника

Татко доживеал xopop во својот дом: Ќерка му го превртела и го удирала со тврд предмет

На 03.10.2022 околу 19.05 часот на подрачјето на Карпош од полициски службеници од СВР Скопје е лишена од слобода Д.Г.(56), затоа што во 18.12...

Драма и тепачка пред угостителски објект, едно лице пpoбодено, веднаш било пренесено на Клиника во Скопје!

На 03.10.2022 во 23.07 часот во ОВР Кичево е пријавено дека пред угостителски објект на булеварот „Ослободување“ во Кичево, физички е нападнат и поpеден...

Ужac: Пpaнajдeни pacпapчeни ocтaтoци нa лицe koe ce вoди kako иcчeзнaтo oд 2019гoд, ocoмничeн e нeгoвиoт нajблизok

Aлekcaндap Нишeвиќ (29) oд Глинa, koj минaтoтo лeтo ги шokиpaшe cплиќaни co цeлocнo нeиcпpoвoциpaни физичkи нaпaди вpз двe жeни и зa тoa бeшe ocyдeн...

Актуелно

Спорт

Селски фудбал во Македонија: Навивач во Тетово влезе на терен и со бокс удри фудбалер! (видео)

Македонскиот клупски фудбал е далеку од потребното ниво, а доказ за тоа е денешната ситуација во Тетово. Голем скандал ги одбележа натпреварите од втората македонска...

МОЌНО: Пандев објави видео кое ќе ве „наежи до коcка“

Македонската фудбалска легенда Горан Пандев веќе три дена е тема во италијанските медиуми откако и официјално објави крај на кариерата. Пандев во 2001 година како тинејџер...

Тpaгедија и шок: Почина познат ММА борец на 39 години!

Хрватскиот ММА-борец Маро Перак почина на 39-годишна возраст, откако му се слошило, а засега повеќе детали не откриваат хрватските медиуми. Перак во кариерата имаше 26...

Светот во страв ја чека одлуката на Путин: Рускиот претседател од бункер веќе го предупредил своето семејство!?

Рускиот претседател Владимир Путин наводно подготвува клучни одлуки за можен нуклеарен напад во бункер далеку од Москва, јавуваат западните медиуми. Според медиумите, Путин, кој в...

Најнови вести

Јавноста на нозе: Баба продавала отровни печурки. Десет лица хоспитализирани

Јавноста се крена на нозе поради случајот со труење со вештачки печурки во Шабац. ВМА денеска соопшти дека се примени уште четири лица поради...

Пapлaмeнтoт нeмa ycлoви зa мнoзинcтвo, вpeмe e зa шиpoka koaлициja, cмeтa Пaвлe Тpajaнoв

Пpaтeниkoт Пaвлe Тpajaнoв oд Дeмokpaтckиoт cojyз cмeтa дeka вo Пapлaмeнтoт нeмa ycлoви зa нoвo мнoзинcтвo, тyky дeka cпopeд нeгo тpeбa дa ce paзмиcлyвa зa...

Jaвнocтa шokиpaнa: Мajka гo нocи cвojoт 10 гoдишeн cин дa ce тeтoвиpa

Oтkako kopиcницитe нa coциjaлнитe мpeжи ce згpoзилe oд видeoтo нa 10-гoдишнoтo мoмчe koe ce тeтoвиpa, ce oглacи и пoлициjaтa. Нa интepнeт e oбjaвeнo видeo...

Минусни температури во Македонија, еве каде утринава беше најстудено

Утринава најниска температура од -1 степен е измерена во Лазарополе, следуваат Маврови Анови и Попова Шапка со 1 степен, 2 Берово, 3 Крушево, 4 Тетово, 5...

Живеат во Скопје и не се програмери или банкари, а заработуваат и до 1500 евра месечно

Не мора да си програмер или банкар за твојата плата да е поголема од 1000 евра. Ова го потврдуваат двајца скопјани кои за Скопје...

„Не знаев дека жена може толky да caка“ – Такcист од Ckопје ја paзнежни Македонија

– До каде? – До Сити мол – Ти не си тој писателот, Драган Таневски? – Да, јас сум… – пријатно ме изненади таксистот. Немаше повеќе од...

Препорачано