Две жени се договориле да се видат – едната го земала синот и ја истепела, се користело и оpyжје!

На 30.09.2022 во 21:22 часот во ОВР-Прилеп, Х.С.(42) од Прилеп пријавила дека околу 15:30 часот по претходен телефонски договор со С.П. таа и нејзиниот син Ф.С. заминале во угостителски објект на подрачје на Прилеп каде таа била физички нападната од С.П. кој при тоа ја удрил и со пиш тол.

За настанот е известен Јавен обвинител. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Слична содржина

Драма пред амбуланта во Чаир: Се сетепале за ред, па двајцата се пријавиле во полиција!

На 30.09.2022 во 18:11 часот во СВР Скопје, Д. Ј. (22) од Скопје, пријавил дека околу 17:45 часот во приватна здравствена установа на подрачје на Чаир по претходна расправија околу ред за влегување,

бил физички нападнат од Љ.Ч., кој употребил и остар предмет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 01.10.2022 во 01.10 часот во Полициска станица Бит Пазар Љ.Ч.(26) од Скопје пријавил дека на 30.09.2022 околу 18.00 часот во здравствена установа на подрачје на Чаир по претходна расправија бил физички нападнат со тврд предмет од едно лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде