УТРОВО ДРАМА ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ: МАЖ СКОКНА ВО ВАРДАР, ПОЛИЦИЈАТА ГО СПАСИ

УТРОВО ДРАМА ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ: МАЖ СКОКНА ВО ВАРДАР, ПОЛИЦИЈАТА ГО СПАСИ

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕТЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ПОСЛЕ РЕКЛАМАТА.

Од скалите под Камени мост машко лице утрово скокнало во реката Вардар, а по преземените мерки е извадено живо, информираат од Министерството за внатрешни работи.

– Утрово околу 8:30 часот е пријавено дека од скалите под Камен мост машко лице скокнало во реката Вардар.

Веднаш по добиената пријава се преземени мерки од полициски службеници од ЕВР Центар и Бит Пазар и Бригада за противпожарна заштита Скопје, и лицето е извадено живо, велат од МВР.

Со итна медицинска помош лицето е пренесено во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“.

Извор и фото: Сител телевизија

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде