МВР објави првични информации за тешката сообраќајна несреќа: Учествувале три возила, има повредени

МВР објави првични информации за тешката сообраќајна несреќа: Учествувале три возила, има повредени

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски.

Според информациите од МВР за „Макфакс“ во несреќата учествувале три возила: „сеат“, „фиат“ и уште еден „сеат“.

Според првичните информации повредени се две лица.

Како што и претходно објави „Макфакс“, карактерот на повредите засега е непознат.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде