Вонредна вест: Силно невреме го погоди делчевскиот регион

Делчевскиот регион попладнево го погоди силно невреме проследено со пороен дожд, град силен ветер и грмежи.

Видеата кои се објавени на социјалните мрежи можете да ги погледнете на крајот од текстот.

Невремето се уште трае и засега не е познато дали и колкави се штетите.

УХМР за денеска најави дека попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи..

Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен дожд за кратко време, електрични празнења, силен ветер и појава на град. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 16, а максималната ќе достигне од 23 до 30 Целзиусови степени.

Во Скопје попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Во делови од котлината ќе има услови за појава на невреме со засилен ветер и изолирана појава на град.

Минималната температура ќе се спушти до 15, а максималната ќе достигне до 29 степени.

Видеото можете да го погледнете ТУКА

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде