Го избркале од училиште поради лошо однесување, дошол со пиштол и застрелал едно лице: Откриени детали за малолетниот напаѓач од Босна и Херцеговина

Го избркале од училиште поради лошо однесување, дошол со пиштол и застрелал едно лице: Откриени детали за малолетниот напаѓач од Босна и Херцеговина

Како што пренесуваат тамошните медиуми, поранешен ученик на основното училиште во Лукавац е лицето кое отвори оган и во таа прилика тешко рани вработен.

Наставник по англиски јазик (1985) О.Н. бил хоспитализиран поради прострелна рана во пределот на вратот, бил интубиран, а операцијата е во тек во УКЦ Тузла. Станува збор за тешки телесни повреди.

Тој пред неколку месеци бил избркан од училиштето поради лошо однесување.

„Аваз“ дознава дека утрово дошол во училиштето со пиштол и побарал вработен во училиштето, а потоа пукал.

Неофицијално, ученикот претходно неколку пати се заканил дека ќе пука бидејќи бил префрлен од друго училиште.

Според официјалните информации, во престрелката нема повредени деца.

Престрелката се случила утрово околу осум часот.

Според информациите на „Аваза“, насилникот е уапсен.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде