Утрово во училиштето во Босна било пукано во синот на познатиот политичар

Во основното училиште во Лукавац утрово околу девет часот дошло до пукање, кога малолетник поранешен ученик пукал во наставник.

Поранешниот пратеник Исмет Османовиќ потврди дека се работи за неговиот син, кој сега е на операција.

Ранетиот учител е Недим Османовиќ, син на Исмет Османовиќ. Исмет Османовиќ е поранешен пратеник на СДА во Парламентот на Федерацијата Босна и Херцеговина.

Тој за N1 БиХ потврди дека тоа е неговиот син.

„Вистина е, тоа е мојот син. Беше професор по англиски јазик и помошник-директор“, рече Османовиќ.

На прашањето за моменталната состојба на Недим, Османовиќ рече дека операцијата се уште е во тек.

“Лекарите ми рекоа дека е во стабилна состојба“, изјави Османовиќ за N1.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде