Овој монструм не мирува: Убиецот од Младеновац направил хаос во затворот

Урош Б., кој на 4 мај во селата Мало Орашје и Дубона во Србија уби осум лица и рани 14, синоќа се степа со цимерот во затворската единица во Смедерево.

Според неофицијални информации, по расправија со цимерот, Урош Б. физички го нападнал и со тупаници го претепал по лицето.

Затвореникот кој се борел со Урош „заврши“ со модро око, додека убиецот е неповреден.

– Затвореникот кој се борел со Урош добил модринка на окото, додека убиецот бил неповреден – рече изворот за српските медиуми.

На рочиштето во Вишото јавно обвинителство во Смедерево, Урош Б. призна дека пукал во луѓе затоа што чувствувал дека мештаните прават заговор против него и дека е изложен на потсмев.

Тој го изврши масакрот само еден ден по масовното убиство на децата во основното училиште „Владислав Рибникар“ во Врачар.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде