Синоптичарите утрово со најнова временска прогноза

Времето од изутрина ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, кои на места и особено на југоистокот ќе бидат поројни и повремено проследени со грмежи.

Преку денот ќе биде значително посвежо и ќе дува умерен до засилен северен ветер (и над 60 км/час) што ќе услови значително намалување на дневната температура за пет до 10 степени.

Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 19, а максималната ќе достигне од 16 до 22 степени. УВ индексот ќе изнесува 5.

Во Скопје променливо облачно со повремени врнежи од дожд и услови за појава на грмежи. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Минималната температура ќе се спушти до 16, а максималната ќе достигне 20 степени.

Во вторник ќе преовладува умерено облачно време со услови за локален слаб дожд и ќе дува умерен до засилен ветер претежно од североисточен правец.

Во деновите потоа ветерот ќе ослабува и ќе се задржи стабилно, но посвежо време.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде