Трагедија: Маж загина од струен удар

Од Центарот за управување со кризи објавија дека се работи за мигрант на 30-годишна возраст.

Тој се качил на покривот на вагоните на воз што сообраќал на релација Гевгелија-Скопје,

а несреќата се случила кај Градско кога дошол во допир со кабел на електрична енергија при што добил струен удар.

Случајот е пријавен во МВР и Итната медицинска помош.

Според информациите од полицијата, лицето не давало знаци на живот,

а потоа и од Итната медицинска помош било констатирано истото.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде