Страшно: Траскторист прегазил малолетно девојче и избегал

Вчера, во 19.10 часот, во СВР Куманово било пријавено дека во село Ропаљце, општина Липково,

трактор со приколка удрил во малолетничка од село Ропаљце и го напуштил местото, извести МВР.

„Во несреќата тешки телесни повреди добила малолетничката констатирани во комплексот клиники ‘Мајка Тереза’ во Скопје“, соопшти МВР.

Извршен бил увид од екипа на СВР Куманово.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде