„На син ми му роди две деца, па побегна кај соседот“: Тажната исповед на маж чие семејство засекогаш го посрамоти неговата снаа (ВИДЕО)

Регионот остана во шок кога ја слушна тажната приказна од домот на Теофик, кој живее во селото Врнајевиќи кај Ѓурѓевик во Босна. Тој со јавноста ја сподели многу необичната судбина на својот син. По повеќе од една деценија живот, неговата снаа повторно се омажила за соседот и оставила две деца.

„Таа живееше со мојот син и со него роди две деца. Тие беа во брак 11, 12 години. Таа го однела детето на училиште и само отишла преку оградата кај соседот и се омажила за него. Не бев таму, работев кога тоа се случи“, изјави Теофил.

Тој забележува дека неговите внуци се одлични момци и дека неговиот син сам се грижи за нив.„Децата не можат да бидат подобри. Едниот е прва година средно, другиот седмо одделение. Синот се грижи за нив, а снаата живее во куќата зад нашата.

Синот е вреден работник, но тоа е тоа. Мојата болна сопруга им готви, секој ден ни требаат најмалку два леба“, се жали Теофил.

Додека оваа приказна го крена регионот на нозе, истражувавме зошто жените ги напуштаат своите сопрузи, а ова е список на 10 најчести причини: изневерување од секаков вид, чувство дека не можат да се потпрат на својот партнер и да ги доверат тајните, екстремна доминација на сопруг, чувствувајќи дека таа не е единствената во неговиот живот,
фактот дека нејзиниот сопруг не и верува, невозвратени емоции и спротивни планови за иднината.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде