Љубчо: Cрпската окупација ни ја донесе оваа традиција

Поранешниот премиер на Македонија Љубчо Георгиевски се огласи на Фејсбук и вели дека пред 30 години само во Мичурин се палел коледарски оган.

„Пред трисет години само во Мичурин се палеше оган дури и се сеќавам кога прв пат почнаа со огнот. Денес цело Скопје гори.

Го девалвираме Скопје како главен град. Се девалвираме како урбана средина,како народ“, пишува Георгиевски на Фејсбук.

Додава дека „српската окупација ни ја донесе оваа традиција. Само што Белград не гори, отидоа напред, а ние уште сме таму каде не оставија!“.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде