Почина млад Македонец во Италија, на семејството му е потребна помош

На социјалните мрежи се шири апел за помош за семејството на Ванчо Арсов, кој неодамна починал од срцев удар во Италија.

Здраво, јас сум Сузана собирам донации за фамилијата на мојот зет Ванчо Арсов. Тој ненадејно почина на ден 11.01.2024 година од срцев удар.

Мојата золва, со две малолетни деца се најде во непредвидена ситуација со многу финансиски трошоци кои неможе сама да ги покрие.

Од овие причини Ве замолувам кој колку е во можност да донира за да можеме барем малку да и помогнеме во овие тешки моменти,кога остана сосема сама со две малолетни деца.

Ви благодарам многу!, се вели во објавата.

Линк за донации ТУКА

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде