Вечерва страотна сообраќајка, се судрија товарно возило и автомобил

Каменица.мк вечерва објави дека на патниот правец М.Каменица – Кочани се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно возило и автомобил.

„Наши читатели јавуват за настаната сообраќајна несреќа поради која во целосен прекин е сообраќајот на патниот правец од Македонска Каменица кон Кочани, во близина на м.в. Саваро.

Според информациите од терен, во сообраќајната несреќа учествувале автомобил и тешко товарно возило.

”Повеќе информации ќе соопштиме, веднаш по добивањето на истите, стои во објавата на Каменица.мк“Повеќе информации ќе соопштиме, веднаш по добивањето на истите“, стои во објавата на Каменица.мк

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде