Конечно радосни вести, од понеделник проверете си ги сметките: Неочекуван прилив за овие знаци од Зодијакот!

Неделен хороскоп од 4 до 10 март 2024 година

Прочитајте го неделниот хороскоп од 4 до 10 март 2024 година и дознајте што ви oткриваат ѕвездите кога се во прашање љубовта, работата и здравјето!

ОВЕН

Неделниот хороскоп од 4 до 10 март 2024 година ви носи многу енергија на почетокот на неделата. Ќе бидете многу оптимисти и одлучни на деловен план. Само обидете се да бидете реални за вашите цели.

Крајот на неделата ви го носи одморот што го заслужувате. Уживате во љубовта во секој момент. Слободните Овни имаат можности за нови познанства, ги решаваат несогласувањата и креираат нови планови. Вашите најдобри денови ќе бидат понеделник и петок.

БИК

Почетокот на неделата ви носи разговор со некој постар или поискусен, поврзан со вашите цели или вашата позиција како лидер. Тоа е одлична можност да ги прегледате работите и да поставите приоритети кога е работата во прашање.

Вашиот шарм доаѓа до израз на крајот на неделата. Слободните Бикови ќе имаат можност со сочувство да ги покажат своите добри страни, зафатените ќе мора повеќе да се потрудат во врските. Љубовта е двонасочна улица! Вашите најдобри денови ќе бидат вторник и сабота.

БЛИЗНАЦИ

Пред вас се денови во кои ќе треба повеќе да се посветите на работата и кариерата. Обидете се да ја изразите вашата креативност и да го одделите бизнисот од приватниот.

Ѕвездите ве советуваат „да се спуштите на земја“, бидете реални. Можни се контакти со личност од странство, дури и покана за патување. Во љубовта сте задоволни, не гледајте назад. Можен е пад на имунитетот, земајте повеќе витамини. Вашите најдобри денови ќе бидат среда и петок.

РАК

Ќе имате нови преговори за висината на приходите. Бидејќи ќе бидете успешни, можете да очекувате покачување. Покрај тоа, ќе добиете вреден подарок од Лав.

Раковите ги чека неверојатна среќа. Ќе добијат подарок од судбината – шанса да ги решат сите проблеми со еден „клик“ на прстот. Ова ќе биде вашата награда за страдањата и тешкотиите што понизно ги преживеавте во минатото. Вашите најдобри денови ќе бидат четврток и недела.

ЛАВ

Лавовите се соочуваат со реалноста на почетокот на неделата. Можно е да бидете малку разочарани од колегите или луѓето од околината.

Не земајте сè при срце. Не заборавајте да се посветите на себе. Вашето тело упорно ви испраќа знаци, обидете се да не ги игнорирате. Во љубовта ве мачи неизвесноста. Знајте дека го имате целото време на светот. Ваше е да се обидете. Вашите најдобри денови ќе бидат среда и сабота.

ДЕВИЦА

Внимавајте на почетокот на неделата, не влегувајте во расправии со партнерите, сопружниците, блиските пријатели и колегите, бидејќи тоа може да ве обесхрабри. Можеби се чувствувате уморно или немате самодоверба, но ѕвездите ви носат нова доза на оптимизам, со акцент на работата и здравјето. Вашите најдобри денови ќе бидат четврток и недела.

ВАГА

Неделниот хороскоп од 4 до 10 март 2024 година ви носи фокус на здравјето и работата.

Во средината на неделата можеби ќе се чувствувате уморни, но пријателите и околината ви носат позитивна енергија. Користете го за физичка активност и дружење. Можна е нова љубов на хоризонтот, но ако сте во врска, работете на довербата. Вашите најдобри денови ќе бидат вторник и петок.

СКОРПИЈА

Деновите пред вас се создадени за нови работи. Излезете од вашата комфорна зона. Можеби е време да се донесат конечни одлуки поврзани со инвестиции во недвижен имот или автомобили?

Најдете начин да се изолирате од негативните луѓе. Во средината на неделата очекувајте повеќе работа, не двоумете се да побарате помош доколку ви е потребна. Малку сте разочарани во љубовта, но не ги оставајте работите на судбината. Вашите најдобри денови ќе бидат среда и сабота.

СТРЕЛЕЦ

Вашиот оптимизам и желба да се движите напред го достигнува својот врв оваа недела. Обидете се да ги претворите мислите во дела. Побарајте мотивација во вашата околина, а една личност е вашиот најголем поддржувач.

Можни се помали дефекти во куќата, па бидете подготвени за трошоци. Слободните Стрелци ќе сакаат да се смират, додека зафатените треба да бидат подготвени на компромис. Вашите најдобри денови ќе бидат петок и недела.

ЈАРЕЦ

Неделниот хороскоп на почетокот на март 2024 година ви порачува да не брзате на работа. Бидете темелни и посветени во работата, никогаш не знаете кој ќе забележи.

Петок е одличен ден за расчистување на сметките, споделете ги трошоците со домаќинството. Во љубовта сакате сè да биде по ваш начин, но и самите сте свесни дека договорот гради куќа. Проверете го вашиот крвен притисок. Вашите најдобри денови ќе бидат вторник и петок.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде