Земјотрес вечерва ја погоди Албанија – првични информации

Земјотрес вечерва ја погоди Албанија – првични информации

Земјотрес со јачина од 3,5 степени според Рихтеровата скала ја погоди Албанија, јавува ЕМСЦ.

Епицентарот бил на 94 километри јужно од Елбасан, на длабочина од 14 километри, а ударот се случил во 20:59 часот.

Нема извештаи за евентуална штета или жртви.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде