Луѓе, што се случува? Избодено 33-годишно момче – итно пренесено во болница

МВР информира дека синоќа во 19.40 часот на подрачјето на Бит Пазар во Скопје полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода С.Е.(30) од Скопје,

а денеска во 09.25 часот биле лишени од слобода И.Е.(27), Х.Е.(48) и Б.Е.(23) сите од Скопје,

поради тоа што на подрачјето на Бит Пазар со остар и тврд предмет го нападнале М.А.(33) од Скопје и му нанеле тешки телесни повреди.

По целосно расчистување на случајот, до ОЈО Скопје ќе биде поднесена кривична пријава по брза постапка.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде