Страшна несреќа: Работник падна од градилиште, починал во болница

Ноќва во Полициското одделение Шуто Оризари, чувар на објект во изградба на подрачјето на Шуто Оризари пријавил дека во 19.40 часот на градилиштето го пронашол паднат Р.А.(52) од Скопје, кој вршел контрола на материјалите.

Повредениот бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде што подоцна починал.

Увид на местото извршиле екипа на СВР Скопје и трудов инспектор,

а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде