Страотни снимки од местото на несреќата: Се судрија камиони во тунел, има повредени

Во несреќата едно лице е повредено.

Во попладневните часови на магистралниот пат Подгорица – Колашин, во градот Платије, се случи тешка сообраќајна несреќа во која учествуваа камиони.

Сударот се случил во близина на третиот тунел, а како што може да се види на фотографиите по ударот возилото се запалило.

Камионот речиси целосно изгоре.

Засега не е познато што ја предизвикало несреќата.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде