Што се случува? Прегазено 24-годишно момче

Вчера, во 10.05 часот, во СВР Скопје било пријавено дека на улицата Лазар Трпковски во Скопје, патничко моторно возило „фолксваген“,

со скопски регистарски ознаки, управувано од Н. М. (44) од Скопје, удрило во А. Ц. (24) од Скопје.

Во несреќата тешки телесни повреди добила А. Ц., констатирани во комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид од екипа на СВР Скопје.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде