ВОНРЕДНА ВЕСТ: Со нож избоден до смрт матичен лекар

Убиство во Скопје.

Доктор избоден со нож им подлегна на повредите. Веста за Телма утрово ја потврдија од Итната медицинска помош кои веднаш интервенирале по добиената пријава.

Нападот врз него бил извршен пред приватната болница Ремедика.

За сега не е познато кој стои зад убиството но полицијата работи на расчистување на случајот.

-Имаше убиство пред „Ремедика“, за жал лицето кое беше нападнато починало на местото на нападот, прободено со нож.

Од колегите дознав дека дека станува збор за наш колега доктор, изјави утрово за Телма д-р. Рихад Реџепи од итната медицинска помош.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде