Страотна сообраќајна несреќа, едно лице во критична состојба

Страотна сообраќајна несреќа, едно лице во критична состојба

Едно лице е во критична здравствена состојба во тешката сообраќајна несреќа што се случи попладнево во Ченто, пренесува Телма.

Несреќата се случила во близина на слаткарницата „Шарлота“ и наскоро се очекуваат повеќе детали.

Сообраќајот на тој дел од патот е во прекин, поради што десетици автомобили останаа заглавени на излез од Скопје.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде