Најнова вест: Синоптичарите најавија освежување – ЕВЕ КОГА

Времето денеска ќе биде сончево и топло со максимални температури од 23 до 28 степени.

Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, поизразен долж Повардарието.

Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 10 степени.

Во Скопје слично време со минимална температура до 8 степени и максимална до 27 степени.

Синоптичарите најавуваат сончево и топло време до вторник кога се очекува слаб локален дожд и опаѓање на дневната температура.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде