ХИТ видео од „Се или нешто“: Цело студио „прсна“ од смеа кога чичко Крсте кажа зошто ќе ги троши парите

Квиз шоуто „Се или нешто“ долги години се емитува на малите екрани, а верните и бројни гледачи на популарната игра со банкарот, може да уживаат во доста интересни епизоди и натпреварувачи.

Така беше и во една од последните изданија.

Чичко Крсте направи вистинско шоу.

Кога Лила го праша зошто е таму, зошто дошол во „Се или нешто“, тој одговори:

„Да земам некој денар, 40-50 илјади, колку да си земам гробно место. Комшиите сите зедоа.“

На крај рече: Ако не ги даде банкарот парите не умирам и готово…

@sitel.televizija

Ако не ги даде банкарот парите не умирам и готово 🤣

♬ original sound – Sitel TV

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде