Тешка несреќа: Прегазено седумгодишно дете во школски двор

Тeшка несреќа се случила денеска во Валандово, објави 24 Инфо.

Малолетник со мотор во дворот на основното училиште „Јосип Броз Тито“ удрил во друго дете на седумгодишна возраст кое се здобило со тешки телесни повреди.

Детето со итна помош прво било однесено во Здравствениот дом во Валандово, а откако му биле утврдени сериозни повредени било префрлено во општата болница во Гевгелија а оттаму на крајот е донесено во Градската болница за хируршки болести „Свети Наум Охридски“ во Скопје, пренесе 24 Инфо.

Извор: 24info.mk

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде