Ја загуби битката со ракот: Почина една од најубавите светски актерки

Руската театарска и филмска актерка Анастасија Заворотњук, која странските медиуми ја нарекуваа една од најубавите во светот, почина на 53-годишна возраст по долго боледување, јавува Би-би-си.

Веста за смртта на актерката ја потврди и нејзиното семејство на социјалните мрежи.

Таа со години се бореше со ракот, а во август 2019 година престана да учествува во театарски продукции поради здравствени проблеми.

Голема популарност и донесе ТВ серијата My Fair Nanny, а вкупно одигра повеќе од 40 улоги во филмови и на телевизија.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде