УЖАС: Едно лице прободено со нож на автобуска постојка

УЖАС: Едно лице прободено со нож на автобуска постојка

СВР Скопје поднесе кривична пријава против М.Ф.(18) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

– На 06.03.2024 на автобуска постојка на бул.„Гоце Делчев“ во Скопје,

пријавениот со нож му нанел убодни рани на А.Ј., информираат од МВР.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде