Товарно возило удри пешак, со тешки повреди итно пренесен во болница

На 01.06.2024 во 07.40 часот било пријавено дека на ул.„Илинденска“ во Пехчево товарно возило „мерцедес“ со беровски регистарски ознаки,

управувано од Д.П.(64), удрило во пешакот А.В.(66), двајцата од Пехчево.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, констатирани во ЈЗУ Здравствен дом Пехчево.

Извршен бил увид од увидна екипа на ОВР Берово.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде