Силен земјотрес ја стресе Швајцарија!

Силен земјотрес ја стресе Швајцарија!

Земјотрес со јачина од 4,3 степени според Рихтеровата скала ја погоди синоќа Швајцарија, соопшти швајцарската сеизмолошка служба.

Земјотресот е регистриран околу 02:34 часот во Швајцарија, а како што наведува EMSC, овој регион се наоѓа на 32 километри од Цирих.

Земјотрес од оваа јачина може да предизвика штета во близина на епицентарот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде