Почина славниот актер, сите го знаеме по оваа улога

Том Бауер, актерот кого сите го знаат по улогата во филмот „Умри машки 2“, почина на 86-годишна возраст.

Според американските медиуми, славниот актер починал минатата недела во својот дом во Лос Анџелес.

Причината за смртта на Том Бауер е непозната.

Бауер го играше д-р Кертис Вилард на Волтонс, како и чуварот Марвин, кој живее во подрумот на меѓународниот аеродром Вашингтон Далс, во „Умри машки 2“.

Во познатиот филм, неговиот лик Марвин му помогна на Џон Меклејн, кој го игра Брус Вилис, да ги спречи терористите.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде