НАЈНОВА ВЕСТ: Земјотрес стресе делови од Македонија

НАЈНОВА ВЕСТ: Земјотрес стресе делови од Македнија

Земјотрес со интензитет од 2,8 степени според Европската сеизмолошка скала, е регистриран во источниот дел на Македонија во 11:59 часот по локално време.

Земјотресот е регистриран на длабочина од 10 километри.

Се почувствувал во околината на Берово, Пехчево и Кочани.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде