Страотна несреќа: Малолетник со тешки повреди пренесен во болница

Страотна несреќа: Малолетник со тешки повреди пренесен во болница

На 07.06.2024 во 15.00 часот во Полициската станица Кавадарци, било пријавено дека на крстосница од ул.„Пионерска“ и ул.„22-ри Декември“ во Кавадарци

моторцикл „априлиа“ со кавадаречки регистарски ознаки управуван од малолетник од Кавадарци излетал надвор од коловозот.

“Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетникот, кој е пренесен во Општа болница Кавадарци”, информира МВР.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде